Solární systémy

Solární systémy

Hodkov

Instalace solárního systému se 120ks vakuových trubic typ „heatpipe“

Jedná se systém kombinovaný ze solárního okruhu a tepelného čerpadla vzduch – voda Panasonic T-CAP (konstantní výkon 12kW do venkovní teploty -15 st.C, TF stále 2,1).

Kolektory v topné sezóně prioritně předehřívání topnou vodu vstupující do TČ (pokud je výkon solárních trubic dostatečný, je blokováno TČ). Pokud jsou přebytky, ukládají se do zásobníku TUV. Mimo topnou sezónu je prioritou TUV zásobník a přebytky se ukládají do bazénu. Bazén je využíván v období březen – listopad s minimálními náklady na ohřev bazénové vody. Při nedostatečném slunečním svitu je i bazén přihříván TČ Panasonic.

Celý systém solárníhu okruhu, vč. regulace a oběhového čerpadla je napájen fotovoltaikým panelem a jeho provoz je tak skutečně zcela zadarmo a hlavně nezávislý na dodávkách elektrické energie ze sítě.

Praha

Instalace 3ks vakuového 20-ti trubicového kolektoru typ „heatpipe“. Solární systém je koncipován jako podpora podlahového topení v kombinaci s TČ vzduch – voda.

Vakuové trubice v zimním období prioritně ohřívají akumulační nádobu topného okruhu. V letním období bude naopak prioritou ohřev zásobníku TUV a případné přebytky tepla budou ukládány do akumulační nádoby topného okruhu. Regulace má funkci vychlazování akumulace do radiátorů v 1PP jako ochrana proti přehřátí systému. Tímto zapojením se dosáhlo maximalizace solárních zisků nejenom v zimním období.